Astronergy po raz kolejny zdobywa „Top Performer 2023” od PVEL

Astronergy otrzymuje tytuł "Najlepszego Wykonawcy 2023"

Astronergy, jedno z czołowych przedsiębiorstw w branży fotowoltaicznej i pionier w produkcji modułów fotowoltaicznych typu N TOPCon, otrzymało tytuł "Najlepszego Wykonawcy 2023" w corocznym raporcie PV Module Reliability Scorecard, opracowanym przez PV Evolution Labs (PVEL). Uroczyste wręczenie nagrody odbyło się po raz siódmy 25 maja podczas ceremonii na SNEC PV Power Expo w Szanghaju, w Chinach.

PVEL jest wiodącym niezależnym laboratorium w dziedzinie fotowoltaiki i członkiem grupy Kiwa. Ich ranking niezawodności modułów fotowoltaicznych PV Module Reliability Scorecard dostarcza branży istotnej wiedzy na temat długoterminowej niezawodności i wydajności modułów. Raport podsumowuje wyniki Programu Kwalifikacji Produktów dla Modułów Fotowoltaicznych (PV Module Product Qualification Program, PQP), kompleksowego systemu testów opracowanego przez PVEL w 2012 roku. Program ten zapewnia empiryczne dane do analizy dostawców modułów fotowoltaicznych, wydajności energetycznej i modeli finansowych dla inwestycji w tej branży.

W tym roku aż 16 produktów modułowych Astronergy otrzymało status Najlepszego Wykonawcy. Wśród nich znalazły się wszystkie moduły TOPCon z serii ASTRO N (ASTRO N5 i ASTRON N5s), które wykorzystują technologię TOPCon typu N opracowaną niezależnie przez Astronergy. To wyróżnienie potwierdza, że moduły ASTRO N TOPCon oferują wyższą wydajność i niższą degradację.

Reakcje i komentarze

"PVEL gratuluje Astronergy tytułu Top Performer w rankingu za rok 2023 przyznanego nowej generacji modułów TOPCon typu n" - powiedział Kevin Gibson, dyrektor zarządzający PVEL. "Z przyjemnością nagradzamy firmę Astronergy, która już czwarty rok z rzędu pokazuje swoje zaangażowanie w produkcję niezawodnych modułów w ramach Programu Kwalifikacji Produktów PVEL."

Podczas ceremonii Jack Zhou, dyrektor ds. globalnych technologii i zarządzania produktami Astronergy, poinformował, że od roku 2022 firma przeprowadziła znaczącą zmianę technologiczną w dziedzinie fotowoltaiki, przechodząc z modułów typu p na moduły typu n. Wprowadzenie serii modułów TOPCon ASTRO N było przełomowe. Zhou podkreślił, że od tego momentu produkty Astronergy zostały poddane wielu testom i ulepszeniom, aby zapewnić ich najwyższą jakość i wydajność.

"Rynek bardzo pozytywnie odebrał wydajność naszych produktów. Zdobyliśmy szereg zleceń na elektrownie o mocy powyżej 100 MW w Ameryce Łacińskiej, Australii, Niemczech i Chinach" - dodał Zhou. "Status Top Performer przyznany przez PVEL to ważny dowód uznania ze strony niezależnego autoryzowanego podmiotu. Obecnie technologia TOPCon naszych produktów wciąż się poprawia, a dotychczasowe produkty ASTRO N7 staną się nową generacją modułów TOPCon, których moc będzie ciągle aktualizowana z korzyścią dla wszystkich konsumentów".