BLOG

Visit our blog

LG

Pompa ciepła LG Therma V Monoblok i Split

Jest 1 produkt.

Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Aktywne filtry

Pompa ciepła Monoblok i Split w ofercie hurtowni Ewerest Energy

W hurtowni Ewerest Energy znajdziesz pompy ciepła renomowanych marek w wysokich stanach magazynowych z oficjalnej polskiej dystrybucji

Pompa ciepła split

Pompa ciepła typu split składa się z jednostki zewnętrznej zawierającej parownik, zawór rozprężny oraz sprężarke
jednostka wewnętrzna ma w sobie wbudowany skraplacz.
Zachodzi w niej cykl, w którym zewnętrznymi rurami dostarczamy jest gaz chłodniczy. Dociera on do skraplacza, gdzie zachodzi do konwekcji. 
Powietrzna pompa ciepła typu split absorbuje energie cieplną z powietrza, nastepnię dystrybuuję ją do czynnika (gazu chłodniczego).
Gaz chłodniczy w pompie ciepła wędruje z jednostki zewnętrznej do jednostki wewnętrznej, gdzie oddaje ciepło.
Jednostka wewnętrzna w pompie ciepła typu split często występują wraz z zasobnikiem c.w.u, jednak są także wersje z osobnym zasobnikiem.

Pompa ciepła typu split musi być realizowana przez instalatora z uprawnienia F-gaz, a urządzenia powyżej 10 kW muszą przechodzić regularne przeglądy szczelności. Coroczna kontrola szczelności pompy ciepła jest niezbędna także w przypadku, gdy masa czynnika wprowadzonego do jednostki przekracza 3 kg.

Największą zaletą pompy ciepła typu split jest mniejsze narażenie jednostki na zamarznięcie w przypadku braku prądu oraz niższa cena względem pompy ciepła typu monoblok

Pompa ciepła monoblok

Monoblok z technicznego punktu widzenia jest tym samym, czym pompa ciepła typu split, róznica wynika natomiast z budowy obu typów urządzeń -  wszystkie komponenty pompy ciepła monoblok znajdują się w samym urządzeniu, dzięki czemu cała instalacja wymaga znacznie mniej miejsca, cały układ chłodniczy został już wykonany w fabryce, stąd także instalator do wykonania tego typu aparatury nie jest zobligowany do posiadania uprawnień typu F-gaz.
Problemem dla tego rodzaju jednostki może okazać się awaria zasilania, w wyniku której pompa ciepła narażona jest na zamarznięcie wymiennika, jednak są to marginalne przypadki.

Rozwiązaniem może okazać się uzupełnienie układu hydraulicznego roztworem niezamarzającym. W takim przypadku niezbędne jest jednak wykonanie dodatkowego wymiennika glikol/woda, konsekwencją takiego rozwiązania jest zmniejszeni COP pompy ciepła

Pompa ciepła LG Split Therma V

Nowoczesny sterownik, nowoczesny design, jeszcze mniejsze jednostki wewnętrzne - To cechy charakteryzujące nową serie pomp ciepła od LG.

Pompę ciepła Therma V wyposażono w nowy sterownik z dużym wyświetlaczem z intuicyjnym interfejsem wtopiony w minimalistyczną obudowę jednostki wewnętrznej powoduje to, że użytkowanie pompy ciepła jest bajecznie proste.

Lg jest pionierem w kwestiach projektowania silników i sprężarek, mają one olbrzymie znaczenie dla wydajności i opłacalności urządzenia.

Seria Pomp ciepła LG Therma V dopasowuje moc urządzenia do bieżących potrzeb energetycznych, przekłada się to na jeszcze szybszy zwrot z inwestycji w pompę ciepła.

Urządzenie wyposażone jest także w system, który dostosowuje aktywność cieplną i chłodniczą w zależności od temperatury na zewnątrz.

Czujniki kontrolujące ciśnienie i temperaturę czynnika umożliwia dokładną i szybką reakcje na zmiany obciążenia.

LG wyposażyło pompę ciepła serii Therma V w technologie, która w przypadku awarii gwarantuje ogrzewanie do momentu przyjazdu serwisanta.

W przypadku poważnej awarii pompy ciepła uruchamia się grzałka elektryczna, która ma za zadanie utrzymywanie temperatury w obiekcie

Pompa ciepła LG Monoblok Therma V

Pompa ciepła LG serii Therma V może pracować nawet w ujemnych temperaturach sięgających -25°C i jest w stanie podgrzewać wodę do 65°C, umożliwia to także ekologiczny czynnik R32.

LG jako rynkowy potentat w projektowaniu sprężarek posłużył się w serii Therma V sprężarką spiralną, dzięki której pompa ciepła jest skuteczniejsza,

sprężarka może pracować z częstotliwością od 10 Hz do 135 Hz.

Pompa ciepła monoblok wyróżnia się również łatwiejszą instalacją, która wynika z braku potrzeby podpięcia czynnika chłodniczego.